Yasam
Decra - Çatıder

Titanyum Çinko

Titanyum Çinko
Titanyum Çinko EMZINC titanyum çinko levha ve rulolar EN 1179 normundaki %99,995 (Z1-SHG) kalite külçe çinkonun , EN 988 standartlarına göre ergitme esnasında titanyum ve bakır ile alaşımlandırması suretiyle üretilmektedir. Titanyum ve bakır ilavesi sayesinde ürünler yüksek mukavemete ve uzun kullanım süresine sahip olmaktadır.

 EMZİNC Titanyum Çinko

    EMZINC titanyum çinko levha ve rulolar EN 1179 normundaki %99,995 (Z1-SHG) kalite külçe çinkonun , EN 988 standartlarına göre ergitme esnasında titanyum ve bakır ile alaşımlandırması suretiyle üretilmektedir. Titanyum ve bakır ilavesi sayesinde ürünler yüksek mukavemete ve uzun kullanım süresine sahip olmaktadır. Bakır ilavesi, çinkonun dayanım gücünü artırırken, uygulamalar için en ideal sertliği kazanmasına neden olur. Titanyum ilavesi ile ürünler ısı değişimlerine karşı daha esnek bir yapıya sahip olurlar ve kazandıkları elastik yapı sayesinde tüm iklim şartlarında kullanım imkanı elde edilmektedir.

YÜZEY SEÇENEKLERİ

    Natürel ; EMZINC Natürel Titanyum Çinko metalik gri renkte olup yüzeyine hiçbir işlem uygulanmaksızın doğal rengindedir. Zamanla doğadaki H2O ve Co2 sayesinde doğal patina tabakası oluşmaktadır.

Patinalı : EMZINC patinalı titanyum çinkoda ise patina tabakası tamamen fabrikasyon ortamında çeşitli yüzey işlemleri uygulanarak elde edilmektedir. Natürel çinkonun zamanla patina sayesinde alacağı renk fabrikasyon olarak elde edilmektedir ve zaman içerinde oluşacak görsel renk değişiminin önüne geçilmiştir.

 UYGULAMA ALANLARI

     Çinko Levha , avrupa'da 18. yüzyıldan günümüze özellikle çatı kaplamalarında ve yağmur suyu drenaj sistemlerinde kullanılmaktadır. Son yıllarda gelişen mimari tasarımlar ve teknoloji sayesinde çinkoda ynei yüzey seçeneklerinin oluşması sonucu cephe kaplamalarında da kullanılmaya başlanılmıştır. Alaşımı sayesinde çinko metali, kazandığı dayanım gücü ve esneklik sonucunda tüm ülkelerde ve tüm iklim şartlarında kullanılabilmektedir.

    EMZINC titanyum çinko levha ve rulolar her türlü iklim şartlarında ve çatı formlarında kullanıma uygundur. Çatı ve cephe kaplamaları , yağmur suyu drenaj sistemleri, oluk ve gizli derelerin yapımında kullanımaktadır. Esnekliği ve dayanıklılığı sayesinde tüm mimarı tasarım formlarına kolaylıkla uygulanabilmektedir.

 EKOLOJİ

Minimum %99,995 saflıktaki çinko metali yüksek rafinosyonu sayesinde tüm ağır metallerinden arındırılmıştır. Tamamen %100 geri dönüştürülebilen bir metaldir. Kullanım ömrünün sonunda tekrar ergitilerek geri kazanılmaktadır. Çinko metalinin geri kazanımı esnasında ki enerji tüketimi diğer metallere göre çok daha düşük seviyelerde dir.

Yapılar üzerinden akan yağmur sularının ağır metalleri doğaya taşıması ile oluşan olumsuz etkiler, yüksek rafinasyonu sayesinde ağır metal içermeyen saf çinko ile üretilen EMZINC sayesinde ortadan kalkmıştır. EMZINC ile doğa dostu yapılar...

KULLANIM ÖMRÜ DOĞAL KORUMA

    EMZINC titanyum çinkonun kullanım ömrü tamamen iklim şartlarına bağlıdır. Bu süre ortalama 50 ila 120 yıl arasında değişmektedir. Kullanım ömrü kentsel alanlarda, ağır iklim şartlarında ve endüstriyel merkezlerde 50 yıl iken havanın temiz ve nem oranının düşük olduğu kırsal bölgelerde 120 yıla kadar çıkmaktadır. EMZINC natürel titanyum çinkonun yüzeyinde , doğadaki h2 ve Co2 sayesinde zamanla doğal patina tabakası oluşmaktadır. Bu tabaka sayesinde EMZINC titanyum çinko kendisini olumsuz hava şartları ve korozyondan korunmaktadır. Doğal patina tabakası , yüzeyde herhangi bir koruyuu uygulama olmaksızın ve bakım ve gerektirmeksizin EMZINC titanyum çinkonun uzun yıllar kullanımına olanak sağlamaktadır. EMZINC patinalı titanyum çinkoda ise patina tabakası tamamen fabrikasyon ortamda çeşitli yüzey işlemleri uygulanarak elde edilmektedir. Naturel çinkonun zamanla patina sayesinde alaağı renk fabrikasyon olarak elde edilmektedir ve zaman içerinde oluşacak görsel renk değişiminin önüne geçilmiştir.

 

Titanyum Çinko Kullanım Ö...

Titanyum Çinko Ekoloji

Emzinc Titanyum Çinko Uyg...

Emzinc Titanyum Çinko

Metal Kiremit Çatı Aksesu...

Metal Kiremit ( Çelik Kir...

Milano Ridge Duvar Eteği

Metal Kiremit ( Çelik Kir...

Çelik Kiremit Dere 'nin M...

Çelik Kiremit Dere 'nin K...

Çatı Kiremit Montaj

Çelik Kiremitlerin Kesilm...

Mahya Montaj

Mahya Montaj yapılırken üst sıra tam genişlikten...

Mahya Kiremitlerin Kesilm...

Mahya Kiremitlerin Kesilmesi ve Bükülmesi İşlemi

Çelik Kiremit Saçak Eteği...

Çelik Kiremit Saçak Eteği Nasıl Montaj Edilir

Carona Şeyk Çivilerin Yer...

Carona Şeyk Çivilerin Yerleştirilmesi Montajı

Senator Şıngıl Metal Kire...

Senator Şıngıl Metal Kiremit Çivilerin Yerleştiril...

Milano Metal Kiremit Çivi...

Milano Metal Kiremit Çivilerin Yerleştirilmesi Mon...

Heritage Kiremitler Çivil...

Heritage Kiremitler Çivilerin Yerleştirilmesi Mont...

Çelik Kiremit Çivileme Te...

Çelik Kiremit Çivileme Tekniği

Çelik Kiremit Montajı

Çelik Kiremit Montajı Classic Kiremit, Heritage K...

Çelik Kiremit Çıtalar nas...

Çelik Kiremit Çıtalar nasıl monte edilir? karşı çı...

Çelik Kiremit Çatı Yapısı

Metal Kiremit , Çelik Kiremit Çatı yapısı nelerden...

Metal Kiremit

Kiremitler ve aksesuarlar ahşap paletler uzerinde...

Titanyum Çinko

Titanyum Çinko EMZINC titanyum çinko levha ve rulo...

Senator Şingıl

Senator Şingıl Karakter, Şıklık ve Basitlik arayan...

Metal Kiremit Hafiftir De...

Metal Kiremit Hafiftir ve Depreme Karşı Dayanıklıd...

Metal Kiremit ile Çatılar...

Estetiğin ve sağlamlığın ön planda olduğu ve çeşit...

Titanyum Çinko

Titanyum Çinko Çatı Sistemleri nedir? ,Titanyum Çi...

Metal Kiremit Avantajları

Metal kiremit sistemlerinin avantajları nelerdir? ...

Çelik Kiremit

Çelik Kiremit Nedir? , Çelik Kiremit Montajının Fa...

Metal Kiremit Montajı Ank...

Ankara başta olmak üzere Türkiye'nin tüm bölgeleri...

23 51
© Birim İnşaat. 2016 tüm hakları saklıdır.
Pin
Eminel Sanayi Sitesi 1475. Sok. (Eski 692.Sok.) No: 15 İvedik Osb Yenimahalle / Ankara
+90 312 395 78 32 / +90 312 395 78 36
birim@biriminsaat.com.tr
FacebookTwitterİnstagramGoogle +
ankara web tasarım